לוקרים לבית ספר

לאחרונה אנו הופכים עדים למגמה ברורה למדי במערכת החינוך, של הכנסת תאי אחסון בבתי הספר ברחבי הארץ. זוהי תופעה מבורכת הדומה למה שנהוג מזה זמן מה במדינות מערביות מפוחת, זאת מאחר שהלוקר מעניק להורים, לתלמידים ולהנהלת בית הספר יתרונות מהותיים, שעל חלקם (לפחות) נעמוד בהמשך מאמר חשוב זה.

הלוקרים במוסד החינוכי: חשיבותם

כאמור לעיל, לוקרים בבית הספר מעניקים יתרונות אחדים אך משמעותיים, כרשום להלן:

תמיכה בריאותית – לוקר לכל תלמיד מייתר את תחיבתם של ספרים, חוברות ואבזרי לימוד אחרים אל תוך התיק, בתחילתו ובסופו של יום לימוד. כך, אין התלמיד צריך לשאת על גבו משקל כבד. כידוע לכל ילד בגיל גן חובה, בגילאי בתי הספר מצויים הגוף בכלל ועמוד השדרה בפרט בתקופת התפתחות די רכישה ועל כן ישנה חשיבות רבה בהקלת העומס מהגב וכך לצמצום בעיות עתידיות.

חסל סדר תירוצים – שהרי כל מורה והורה מכיר את תירוצי הילד, כאילו שהמחברת או הספר נשכחו להם, בטעות, בבית. כאשר ישנו לוקר בבית הספר, לא קיימת עוד סיבה מציאותית לשכחה, שהרי התלמידים יודעים בדיוק ומראש אלו ספרים עליהם להביא עמם הביתה ואילו יש להשאיר בבית הספר. מלבד זאת, מספר לא קטן של תלמידים נוטים להתנהגות שכחנית ומפוזרת, כאשר התיק שלהם מאופיין בכאוס כמעט טוטאלי. קשיים אלו מופחתים ניכרות כאשר ישנו לוקר לכל תלמיד, המשמש אותו באופן קבוע.

אזור פרטי – מוסדרות חינוך, מעצם טבעם, משמשים אנשים רבים באופן הדוחק את פרטיותו של התלמיד. כאשר מזמינים לוקר לבית הספר, מייצרים גם הזדמנות להעניק לתלמיד את האפשרות לשמוש על פריטים חשובים ובעלי ערך רגשי עבורו. זאת, בבירור, לצד פריטים בעלי ערך לימודי וחומרי, כגון חומרי לימוד, מכשיר סלולארי ועוד, שהרי הלוקר מוגן בסיוע מנגנון הניתן לפתיחה על-ידי התלמיד בלבד.

לוקרים לבית ספר? להזמין מחברה ישראלית אמינה בלבד

אם אתם תרים אחר חברה המספקת לוקרים לבתי ספר, רצוי שתכירו את החברות הגדולות והמשמעותיות בתחום. בחרו חברה המתמחה בתכנון וייצור של מבחר פתרונות אחסון עשויי מתכת, הכוללים גם לוקרים חזרים ובטיחותיים העומדים בכלל התקנות הנדרשות. מלבד זאת, אפשר לבחור לוקרים בשלל גדלים, צבעים, סגנונות וגבהים – כך שכל בית ספר יכול למצוא את הלוקרים התואמים את רוחו, את עיצוב המקום וכמובן שגם את צרכי התלמיד. באופן המוסיף לאווירה ולחזות בבית הספר.