מהי חשיבותם של תאי אחסון בבית הספר

מהי חשיבותם של תאי אחסון בבית הספר

לאחרונה אנו עדים יותר ויותר למוסדות חינוך ולימוד המשלבים לוקרים בתחומיהם. מדוע זה קורה? מדובר בתופעה מבורכת הנהוגה כבר שנים רבות בבתי ספר ברחבי העולם. בעיקר ידוע העניין בשל סרטים וסדרות, המשלבים בהם קטעים רבים בהם אזור הלוקרים ותאי האחסון משמשים מקום מפגש והתפתחות עלילתית של ממש. בימינו העניין הופך למציאות, בה מתאפשר לתלמידים רבים להחזיק בלוקר איכותי בו הוא יכול לאחסן כל מה שיחפוץ (כל עוד מדובר בחפץ בעל מימדים מתאימים, שאינו גדול מדי). במאמר זה נעמוד על היתרון הברור שמעניק הלוקר לתלמידים, להורים ולצוות ההוראה של בית הספר.

מהי חשיבותם של תאי אחסון בבית הספר?

כאמור לפנים, לוקר בית ספרי מעניק יתרונות אחדים, אולם משמעותיים ביותר, כמפורט כאן:

  • תמיכה בבריאות טובה יותר. לוקר לכל תלמיד מייתר את העמסת התיק או הילקוט באבזרי לימוד, ספרים, חוברות ומחברות רבים כל-כך, ההופכים את נשיאת התיק היומיומית למשימה בלתי אפשרית כמעט. ככל שהתלמיד מחזיק בגישה ללוקר אישית, אין הוא צריך לשאת על גבו העדין והקטן משקל כבד כל-כך. ידוע הדבר שבגילאי בית הספר, נמצא גוף התלמיד בשלבים משמעותיים ביותר בהתפתחותו, כאשר כל איבר בגוף רגיש במיוחד, שלא לדבר על חוליות הגב ועמוד השדרה, ובשל כל החשיבות בה אין להפחית בהקלת העומס מגב התלמיד, באופן שיצמצם בעיות אפשריות עתידיות.
  • התלמיד כבר לא יכול "לשכוח" דברים בבית, כי כל מה שהוא צריך יכול להיות מאוחסן בלוקר האישי שלו. חסל סדר לתירוצים כגון "שכחתי את החוברת בבית", מה שמקשה על הלימוד ומביא לעיכובים אפשריים בהטמעת החומר הנלמד על-ידי התלמיד. כאשר לתלמיד יש גישה ללוקר בית ספרי, אין עוד סיבה מהותית להשתמש בתירוץ זה. מלבד זאת, תלמידים רבים נוטים להתנהגות פזרנית למדי, ומתנהלים עם תכולת תיק כאוטית ביותר. ניתן להפחית את הקשיים הללו באמצעות שימוש בלוקר אישי עבר כל תלמיד.
  • אזור פרטי – מעצם טבעם, בית הספר אינו המקום הטוב ביותר לשמירת פרטיות התלמיד. עם זאת, הזמנת לוקרים לבית הספר מייצרת הזדמנות לאפשר פרטיות לתלמיד גם בשטחי בית הספר, ומתן אפשרות לשמור על פרטים חשובים עבורו ובעלי ערך רגשי. זאת מלבד היכולת לשמור על חומרי לימוד חשובים.

לחצו כאן בחזרה לעמוד הראשי של האתר

 

0 תגובות

Leave Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *